Anti-Aging Ürün Kullanımına Ne Zaman Başlanmalı

Cilt bakımına ve Anti-aging ürün kullanımına ne zaman başlanmalıdır?

En çok kafa karıştıran ve sorular sorulan konulardan bir tanesi cilt bakımına başlama yaşıdır. Nasıl ki sağlıklı beslenmeye başlamanın bir yaş sınırı yoksa cilt bakımına başlamanın da belli bir yaş sınırlaması yoktur. Doğuştan itibaren minimum adımlarla cilt bakımına başlanıp yaş aldıkça iyi formüle edilmiş ürünler seçilerek cilt bakımı düzenli bir rutin haline getirilmelidir.

Vücudumuzun antioksidanlara, vitaminlere, suya ve besinlere ihtiyaç duyduğu gibi cildimizin de her zaman bu içeriklere ihtiyacı vardır.

Anti-aging kavramı belirli bir yaştan sonra kullanılmaya başlanan ürünler olarak yanlış bilinmektedir. Doğar doğmaz cildimiz güneşe, çevre kirliliğine, serbest radikallere maruz kalmaya başlar. Tüm bu olumsuz koşullar cildimize saldırarak hücrelere zarar vermeye başlar. Çocuk yaşlarda cilt kendini çok hızlı yenilediği için hasarlar engellenebilir iken yaş aldıkça özellikle de 20 yaşlarından itibaren ciltte kalıcı hasarlar oluşmaya başlar.

Cilt için yapılan en büyük yatırım çok erken yaşta (doğar doğmaz) geniş spektrumlu güneş koruyucu ile cildi zararlı güneş ışınlarından korumaktır. Bu uygulama aynı zamanda en iyi yaşlanma karşıtı adımdır.

Belli bir yaşa geldikten sonra, ciltte ince kırışıklıklar, lekeler, elastikiyet kaybı endişeleri belirdikten sonra önlem amacı ile düzenli olarak güneş koruyucu kullanmaya başlamak ne yazık ki arık işe yaramaz çünkü olan olmuştur ve cilt ciddi güneş hasarı alarak erken yaşlanma belirtileri başlamıştır.

Aynı tez antioksidanlar, vitaminler, çeşitli Anti-Aging aktifler, hücreler arası iletişim görevi üstlenen moleküller için de geçerlidir. Güneş, çevre kirliliği, stres, serbest radikaller, yaş alma gibi negatif etkilerden dolayı ciltte bir çok hasar meydana gelebilir, hasarlar oluştuktan sonra bu içerikleri kullanmak ne yazık ki verilen hasarların onarılması için yeterli değildir. En iyisi işi garantiye alarak 20'li yaşlardan itibaren düzenli cilt bakım rutini uygulamaktır. Cilt bakım rutininde en azından temizleme, tonik, eksfolyan, zengin içerikli nemlendirici ve geniş spektrumlu güneş koruyucu dahil edilmelidir.

Cilt bakımına çok erken yaşta başlayarak yaşlanma karşıtı içeriklerden oluşan formüller kullanmak yanlış değildir. Cildim bu içeriklere alışır ve ihtiyaç duyduğu zaman artık bu içerikler işlev görmez haldedir şeklinde düşünceler anlamsızdır. Cilt bu içeriklere hiç bir zaman hayır demez en önemlisi cilt bu içeriklere hiç bir zaman alışmaz ve aynı vücudumuz gibi cildimiz de kendini savunmak için bu içeriklere sürekli ihtiyaç duyar. Anti-Aging'in veya yaşlanma karşıtı kavramının tam olarak anlamı budur. Cildin kendini savunması, onarması, sağlıklı kolajen sentezleyebilmesi ve fonksiyonlarını düzgün olarak hasar almadan devam ettirebilmesi için ihtiyaç duyduğu aktiflerdir. Yaş aldıkça sağlıklı ve genç görünümünü korumaya devam eden ciltlerin sırları kısaca bu şekildedir. İyi formüle edilmiş ürünler kullanılarak erken yaşta başlanan cilt bakımı ile genç ve sağlıklı cildi korumak mümkündür.

Cilt bakım rutini konusunda yardıma ihtiyaç duyarsanız WhatsApp Destek ile bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.