3-0-Ethyl Asocorbic Acid Nedir?

3-0-Ethyl Asocorbic Acid şimdiye kadar geliştirilen en mükemmel L-Ascorbic Acid türevidir. Ultra stabil yapıdadır.

L-Ascorbic Acid ile aynı molekül ağırlığına sahiptir. Ciltteki etkileri L-Ascorbic Acid ile aynıdır. Hücre içerisine L-Ascorbic Acid ile aynı kapıyı kullanarak giriş yapar ve L-Ascorbic Acid gibi metabolize olur. L-Ascorbic Acid kadar iyi bir serbest radikal yakalayıcısıdır.

3-0-Ethyl Ascorbic Acid artı olarak hem lipofilik (yağda çözünen) hem hidrofilik (suda çözünen) benzersiz bir yapıya sahiptir. Bu özel ve benzersiz yapısı sayesinde cilt yüzeyinden çok hızlı absorbe olur ve cildin dermis tabakasına kolayca geçiş yapar.

L-Ascorbic Acid sadece suda çözündüğü için dermis tabakasına erişimi çok sınırlıdır, neredeyse hiç yoktur.

3-0-Ethyl Ascorbic Acid ultra stabil, lipofilik ve hidrofilik yapısı ile cilt tarafından çok hızlı ve çok kolay absorbe olur. Hem suda hem yağda ilerleyebildiği için dermal tabakaya kolayca geçiş yaparak bu tabakada çalışır. Cildin derin katmanlarındaki hasarlı hücreleri onarır ve melanin sentezini baskılayarak leke oluşumunu önler.

Hızlı emilimi ve ultra stabil yapısı sayesinde cilt üzerindeki olumlu etkileri çok hızlı görülmeye başlar.

Ciltteki etkileri

  • Tirozinaz enziminin aktivitesini inhibe ederek melanin sentezini durdurur. Leke oluşumunu önler.
  • Kollajen sentezini hızlandırır. Daha elastik ve daha aydınlık bir cilt elde edilir.
  • Çok güçlü bir antioksidandır. Serbest radikalleri yakalayarak nötralize eder.
  • Anti anflamatuardır. Akne sonrası oluşan post enflamatuar hiperpigmentasyonu önler.

Özellikle retinol, niacinamide, azelaic acid gibi aktifler başta olmak üzere neredeyse tüm aktif moleküller ile çok iyi anlaşır. Diğer aktifler ile birlikte kullanılabilir.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde güvenlidir. Gebelik lekelerinin önlenmesi için özellikle bu dönemlerde kullanımı önerilir.

Yaz aylarında kullanım için uygundur. Sabah veya akşam kullanılabilir. Ardından nemlendirici uygulanmalıdır. Gündüzleri güneş koruyucu kullanılması önerilir.