Retinal

Retinaldehyde= Retinal = RAL Tek adımda Retinoik Asit etkisi Daha az zamanda daha fazla ve daha hızlı etki.

Retinol ve Retinoik asit arasındaki boşluğu Retinal kapatır.  Retinaldehit yada diğer ismi ile Retinal cilt bakımında en heyecan verici ve iyi araştırılmış içeriktir. Vücudumuzdaki mekanizma şu şekildedir:

Beta Karoten Retinol'e, Retinol Retinale ve Retinal Retinoik Asite dönüşür. Hücre yenilemesini arttıran Retinoik asit formuna ulaşabilmek için Retinolün önce Retinale dönüştürülmesi gerekir Retinal de Retinoik Asite dönüşür.

Bu A Vitamini türevlerinin hepsi de, sırasıyla Beta Karoten'den Retinoik Asite doğru yükselen bir seviyede ciltte önemli ve kanıtlanmış aktiviteye sahiptir.

Retinoik Asit reçete gerektirir. Retinaldehit kozmetik formüllerinde kullanılan A vitamini türüdür. Retinal Retinoik Asite benzer bir aktivite düzeyine sahiptir.

Retinal, Retinoik Asidin yan etkileri olmadan Retinoik Asit'e bir adım uzaklıktadır. Hem Retinal hem de Retinoik asit, diğer A Vitamini muadillerinden 500 kat daha aktiftir. Retinal, retinolden 11 kat daha fazla biyoaktiftir yani 11 kat daha hızlı çalışır. Daha az zamanda daha fazla ve daha hızlı etki. Retinal cildi eksfoliye ederek aydınlatır, yağ/sebum üretimini azaltır, kollajen/elastin üretimini aktif olarak uyararak epidermisi/dermisi yeniden şekillendirir, hücresel yenilenmeyi hızlandırabilir, anti-inflamatuar ve anti-oksidan özellikleri vardır. P. acnes gibi akne ve lekeye neden olan bakterileri hedef alan bir antibakteriyeldir. Melanin üretimini engelleyerek cilt tonunu eşitler. Retinol konforunda Retinoik Asit etkisi sağlar.

Kullanım amaçları

• sivilce karşıtı, sivilce tedavisi

• cilt gençleştirme, Anti age

•Yaşlanma karşıtı

• Kırışıklık

• anti Glikasyon

• Cilt aydınlatma

• Leke tedavisi

Diamond Retinal Serumlarında kullanılan Retinal özel enkapsülasyon teknolojisi ile geliştirilmiştir. Retinal nanoemülsiyon teknolojisi kullanılarak lipozomal enkapsülasyon ile enkapsüle edilmiştir. Bu teknoloji Retinalin cilde kontrollü bir şekilde taşınmasını sağlar. Kontrollü dermal biyoyararlanım gerçekleştiren özel bir taşıma sistemidir. Cildin en alt katmanlarına emilim gerçekleşir ve kontrollü salınım sayesinde gece boyunca eşit ve tutarlı bir şekilde cilde dağıtılır. Lipozomal enkapsülasyon sayesinde Retinal cilde ulaşıncaya kadar stabil kalır, Retinoik asite dönüşmez. Cilde ulaştığında cilt enzimleri Retinali Retinoik asite dönüştürür.

Temin edebileceğiniz Satış noktaları;

Nişantaşı Valikonağı Eczanesi 

Adres: Teşvikiye, Teşvikiye Cd. No:36/B, 34365 Şişli/İstanbul

Estela / Atatürk Bulvarı, Deposite İş Merkezi A1 Blok 1B24 İkitelli-OSB / Başakşehir Tel: 0850 885 0193 

Retinal

Sıracevizler Eczanesi

Merkez, Sıracevizler Cd. No:98, 34381 Şişli/İstanbul Tel: 

(0212) 230 22 87

Arena Park Eczanesi

Adres: Atakent, 222. Cadde No:1B, 34303 ArenaPark AVM

Küçükçekmece

İstanbul

Tel: 05441618261

Karakus Eczanesi 

Bulunduğu yer: Deposite Outlet Mall
Adres: İkitelli OSB Mah. Deposite AVM No:9, 34494 Başakşehir/İstanbul

 

Jest Estetik 

Bahçelievler Mah. Talatpaşa Cad Saf Apt. No:1 D:2 Dükkan:9, 34188 Bahçelieveler/İstanbul  

(0212) 505 86 13