Equo-Librium Skin Rescue Moisturiser with Probiotic Technology

Özel Probiyotik teknolojisi ile formüle edilen Cyrene Skin Rescue Moisturiser cilt bariyerini güçlendirerek cildin negatif dış şartlara karşı kendini savunmasına yardımcı olur. Cildin onarım ve yenilenme süreci boyunca cilde destek sağlar. Sağlıklı, neme doygun, ipeksi ve serbest radikal hasarlarına karşı korunan bir cilt sağlar. Esans, petrol türevleri, boyar madde ve paraben içermez.


Uygulama Şekli: Gece ve gündüz cilt bakım rutinine dahil edilebilir. Gündüzleri ardından en az SPF30 olan geniş spektrumlu güneş koruyucu ile cilt zararlı güneş ışınlarından korunmalıdır.


Uyarılar: Sadece dıştan kullanım içindir. Gözler ve mukoza ile temasından kaçınınız. Çocukların erişemeyeceği ve güneş ışığından uzak yerlerde muhafaza ediniz.


Ingredients/İçindekiler: Aqua, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Sodium Polyacrylate, Polysrorbate 20, Niacinamide, Hydrolyzed Yeast Protein, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Panthenol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract


*Bitkisel Gliserin


*50ml

Stok Durumu : Stokta var

250,00 ₺
Detaylar

Özel Probiyotik teknolojisi ile formüle edilen Cyrene Skin Rescue Moisturiser cilt bariyerini güçlendirerek cildin negatif dış şartlara karşı kendini savunmasına yardımcı olur. Cildin onarım ve yenilenme süreci boyunca cilde destek sağlar. Sağlıklı, neme doygun, ipeksi ve serbest radikal hasarlarına karşı korunan bir cilt sağlar.

Esans, petrol türevleri, boyar madde ve paraben içermez.

Hangi cilt tipleri için uygundur? Yağlı, Kuru, Normal, Karma 

 

Hangi cilt endişeleri için uygundur: Hassas, kolay kızaran ve allerjik cilt tipleri, Rosacea, Atopic Dermatitis, Sivilce endişeleri olan ciltler için uygundur. 

 

Nasıl ve ne zaman uygulanmalıdır: Sabah-akşam kullanılmalıdır. Cildin nem ihtiyacına göre gün içerisinde de tekrar uygulanabilir. Gündüzleri ardından geniş spektrumlu güneş koruyucu ile devam edilmesi önerilmektedir. 

 

İçerisinde neler var? 

Hydrolyzed Yeast Protein: Lactobacillus türünden biyofermantasyon ile elde edilen sulu maya çözeltisi.

 

 

Faydaları nelerdir? 

  • Epidermal lipit sentezini tetikleyerek ve hasarlı epidermis bölgelerinin onarılmasını hızlandırarak cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. 
  • Cilt bariyerinin fonksiyonlarını onarır.
  • In vitro çalışmalar ile TLR-2 ve Dectin-1a (ciltte bulunan iki adet yabancı mikrop algılayıcı reseptör) fonksiyonlarının geliştirdiği tespit edilmiştir. 
  • Cilt mikroflorasında yer alan cilt için faydalı bakterilere herhangi bir negatif etki (antibiyotik etki) oluşturmadan cilt bariyerini güçlendirir ve cilt ekosistemini dengeler. 
  • In vivo çalışma ile epidermisteki su kaybını (TEWL: trans epidermal water loss: epidermisin su kaybı) %1 oranında azalttığı tespit edilmiştir.
  • In vivo çalışma ile cildin total lipit seviyesini %50 oranında arttırırken ceramide sentezini %227 düzeyinde arttırdığı görülmüştür. 

 

In vivo çalışmalardan elde edilen klinik sonuçlar:

Klinik test çalışması kuruluk endişeleri olan 18-45 yaş aralığında 20 sağlıklı kadın denek üzerinde, sabah-akşam olmak üzere günde iki defa uygulanarak yürütülmüştür.

 

2 haftalık düzenli kullanım ile cildin nem oranında %12 oranında artış  ve cilt için faydalı olan S.epidermidis ismindeki mikro organizma popülasyonunda anlamlı oranda artış sağlandığı gözlenmiştir. Sonuç olarak 2 haftalık düzenli kullanım ile kuru cilt endişesi dengelenmektedir. 

1. In vitro (laboratuvar ortamında yapılan) çalışma sonuçları:

TLR-2 reseptörünün (yabancı mikroorganizmaları tanıyan ve bağışıklık sistemine yabancı organizma var sinyalleri gönderen reseptör)  önemli ölçüde aktive ederek etkinliğinin 8 kat arttırıldığı saptanmıştır. 

Dectin-1a reseptörünün (beta-glucanları (mantar ve bazı bakterilerde bulunan glükoz polimerleri) algılayan reseptör) önemli ölçüde aktive ederek etkinliğinin 10 kat arttırıldığı tespit edilmiştir. 

Epidermis nedir?

Derinin en dış tabakasıdır. Epidermal hücreler, özellikle keratin tonofilamentleri içeren keratinositlerden oluşur. Epidermisin en üst tabakası Stratum Corneum olarak adlandırılmaktadır.

Filaggrin nedir?

Cilt bariyerinin fonksiyonları Stratum Corneum olarak adlandırılan epidermisin en üst tabakasının yapısına ve bileşimine bağlıdır. Stratum Corneum tabakası korneosit olarak adlandırılan ölü ancak biokimyasal olarak aktif hücrelerden ve bu hücreleri çevreleyen epidermal lipit matriksinden oluşmaktadır. Korneositlerin iç kısımları filaggrin proteininin demetler haline gelerek oluşturduğu keratin iplikçiklerinden (filament) oluşmaktadır. Stratum Corneumdaki filaggrin proteininin yapısal ve mekanik görevleri vardır. Filaggrin birçok enzimin düzenli olarak çalışmasını sağlayarak cilt bariyerinin fonksiyonlarını düzenler ayrıca ölü cilt hücrelerinin ciltten uzaklaşmasını, yağ sentezini ve enflamasyonu kontrol eder. Filaggrin proteininin fonksiyonlarının azalması ile atopic dermatitis (AD) meydana gelme riski artmaktadır. Ayrıca cilt bariyeri fonksiyonları zayıflayınca zararlı kimyasallar cilt tarafından absorplanırak kontakt dermatitis gibi istenmeyen etkilere neden olabilirler. Bunun dışında zayıf epidermal bariyer cildin su kaybetmesini tetiklemektedir.

Atopic Dermatitis (AD): zayıf cilt bariyeri fonksiyonu ile karakterize edilen enflamatuar tipi bir cilt endişesi.

Nemlendirciden maksimum verim almak için neler yapılmalıdır? Aktif maddelerin cildin derin katmanlarına erişebilmesi için öncelikle cilt yüzeyi günlük ve haftalık olarak uygulanan AHA veya BHA eksfolyan ile ölü doku birikiminden arındırılmalıdır. Cilt yüzeyi ölü dokudan arındığı zaman aktifler cildin daha derin katmanlarına kadar erişebilmektedir böylece cilt nemlendirici ve serumlardaki aktiflerden maksimum fayda sağlamaktadır. 

Müşteri Yorumları (51)
harika beklenenden fazlasini verdi.:)
Set 2 kutumdan cikti.
bilerej hemen yorum yapmadim 10 gundur kullaniyorun cildin kizarik hassas ve hemen herseye tepki veren yanma hissi olan cilt.
ama gel gelelim bukdar etkili olca aklima gelmedi butun sikayetlerim azaldi cok memnun kaldim.
kesinlikle nemlendiricimi buldum artik..
Yorumlayan : doğan (24.02.2017 tarihinde gönderildi)
Güzel
Sevgililer günü paketinden çıktı düzenli olarak sabah akşam kullanıyorum memnun kaldım yoğun görunmesine rağmen hemen emilen bir krem iyi anlaşmaya devam edersek bitince yenisini alabilirim:) Yorumlayan : merve (24.02.2017 tarihinde gönderildi)
Çok beğendim
Cyrenenin akıta pişman olduğum kutusu olmadı bugüne kadar ama en çok beğendiğim ve ihtiaycım olan ürünler bu kutudan çıktı nemlendirici kremi özellikle bu kış ayında cildime çok iyi geldi nenlendirmesi çok güzel teşekkürler cyrene :) Yorumlayan : İlkay (22.02.2017 tarihinde gönderildi)
memnun kaldım
Sevgililer günü paketimden çıktı yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.Nemlendirmesi, kısa sürede emilmesi, yağlı his bırakmaması açısından memnun kaldım, onarıcı özelliği için uzun vadede test etmem gerekecek, memnun kaldığım ve tavsiye edebileceğim bir ürün. Yorumlayan : Esin ipek (21.02.2017 tarihinde gönderildi)
Kadife :)
Love set 2 kutusundan çıktı. Çok memnun kaldım. Uzun dönem etkilerini bilmiyorum yeni kullanmaya başladım ancak gece sürdüm kadife gibi yaptı yüzümü ve en önemlisi sabah uyandığımda yüzüm yağlı değildi. Beklentimi fazlasıyla karşıladı.
Teşekkürler Cyrene.
Yorumlayan : Esra (21.02.2017 tarihinde gönderildi)
Başarılı
Ürün ilk yoğun kıvamda görünse de, sürüldüğü anda su gibi olup hemen emiliyor. Gece sürüldüğü takdirde sabahları oldukça dinlenmiş bir cilt ile uyanıyorum, özellikle de Niacinamide serumu ile mükemmel bir ikili oldular. Yorumlayan : Deniz (20.02.2017 tarihinde gönderildi)
yoğun nemlendirme
cildim yağlı ve hassas olduğu için nemlendiriciler sürekli sorun teşkil ediyordu. daha bir kaç gündür kullanıyorum ama şimdilik çok memnun kaldım. Yorumlayan : duygu (20.02.2017 tarihinde gönderildi)
nemlendiriciler ile bariştim
Yagli bir cildim oldugu icin nemlendiricilerle sorunlar yasiyodum ilk kullanista bile bu yuzden sevgililer gunu 2 setini alirkende on yargili ve cekinceliydim ancak nemlendirici tam aradigim ürünmüs hemen emiliyor yaglanma vs yapmiyor sabah aksam rutinime giren ilk nemlendirici oldu kokusunu surumunu ayri bir sevdim :) cyrene ile ilk tanisisim ve urunler beni tatmin etti :) Yorumlayan : nazlı kübra (19.02.2017 tarihinde gönderildi)
:)
ürün set 2 den çıktı.acikcasi fiyatını görünce çok şaşırdım.daha kullanmaya başlamadımmet 1 i de almıştım.testerlerden ve AHA lardan daha sıra gelmedi:)ama kullanınca hemen yorumlicam çünkü ürün yorumlarının çok faydasını görüyorum
Yorumlayan : miray (18.02.2017 tarihinde gönderildi)
başarılı
sevgililer günü paketinden çıktı, karmadan yağlıya dönük cildim için tam olarak aradığım şeymiş.
ürün su gibi, çok rahat yediriliyor 5 saniye içinde emiliyor ve kesinlikle yağlı his bırakmıyor çok beğendim
Yorumlayan : eda beril (18.02.2017 tarihinde gönderildi)
hmm
Set 2 nin içinden çıktı hayli karlı alışveriş olmuş çünkü set zaten 59 tl idi bu anlamda cok tatmin edici bir alışveriş oldu. İlk olarak çok az bi miktar baya bi yetti yüzüme bereketli vıcık vıcık olmayan bir nemlendirici. I love cyrene❤ Yorumlayan : ŞULE (17.02.2017 tarihinde gönderildi)

Gösterilen 41 - 51 / Toplam : 51

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapın veya üye olun

q: