Equo-Librium Skin Rescue Moisturiser with Probiotic Technology

Özel Probiyotik teknolojisi ile formüle edilen Cyrene Skin Rescue Moisturiser cilt bariyerini güçlendirerek cildin negatif dış şartlara karşı kendini savunmasına yardımcı olur. Cildin onarım ve yenilenme süreci boyunca cilde destek sağlar. Sağlıklı, neme doygun, ipeksi ve serbest radikal hasarlarına karşı korunan bir cilt sağlar. Esans, petrol türevleri, boyar madde ve paraben içermez.


Uygulama Şekli: Gece ve gündüz cilt bakım rutinine dahil edilebilir. Gündüzleri ardından en az SPF30 olan geniş spektrumlu güneş koruyucu ile cilt zararlı güneş ışınlarından korunmalıdır.


Uyarılar: Sadece dıştan kullanım içindir. Gözler ve mukoza ile temasından kaçınınız. Çocukların erişemeyeceği ve güneş ışığından uzak yerlerde muhafaza ediniz.


Ingredients/İçindekiler: Aqua, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Sodium Polyacrylate, Polysrorbate 20, Niacinamide, Hydrolyzed Yeast Protein, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Panthenol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract


*Bitkisel Gliserin


*50ml

Stok Durumu : Stokta var

250,00 ₺
Detaylar

Özel Probiyotik teknolojisi ile formüle edilen Cyrene Skin Rescue Moisturiser cilt bariyerini güçlendirerek cildin negatif dış şartlara karşı kendini savunmasına yardımcı olur. Cildin onarım ve yenilenme süreci boyunca cilde destek sağlar. Sağlıklı, neme doygun, ipeksi ve serbest radikal hasarlarına karşı korunan bir cilt sağlar.

Esans, petrol türevleri, boyar madde ve paraben içermez.

Hangi cilt tipleri için uygundur? Yağlı, Kuru, Normal, Karma 

 

Hangi cilt endişeleri için uygundur: Hassas, kolay kızaran ve allerjik cilt tipleri, Rosacea, Atopic Dermatitis, Sivilce endişeleri olan ciltler için uygundur. 

 

Nasıl ve ne zaman uygulanmalıdır: Sabah-akşam kullanılmalıdır. Cildin nem ihtiyacına göre gün içerisinde de tekrar uygulanabilir. Gündüzleri ardından geniş spektrumlu güneş koruyucu ile devam edilmesi önerilmektedir. 

 

İçerisinde neler var? 

Hydrolyzed Yeast Protein: Lactobacillus türünden biyofermantasyon ile elde edilen sulu maya çözeltisi.

 

 

Faydaları nelerdir? 

  • Epidermal lipit sentezini tetikleyerek ve hasarlı epidermis bölgelerinin onarılmasını hızlandırarak cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. 
  • Cilt bariyerinin fonksiyonlarını onarır.
  • In vitro çalışmalar ile TLR-2 ve Dectin-1a (ciltte bulunan iki adet yabancı mikrop algılayıcı reseptör) fonksiyonlarının geliştirdiği tespit edilmiştir. 
  • Cilt mikroflorasında yer alan cilt için faydalı bakterilere herhangi bir negatif etki (antibiyotik etki) oluşturmadan cilt bariyerini güçlendirir ve cilt ekosistemini dengeler. 
  • In vivo çalışma ile epidermisteki su kaybını (TEWL: trans epidermal water loss: epidermisin su kaybı) %1 oranında azalttığı tespit edilmiştir.
  • In vivo çalışma ile cildin total lipit seviyesini %50 oranında arttırırken ceramide sentezini %227 düzeyinde arttırdığı görülmüştür. 

 

In vivo çalışmalardan elde edilen klinik sonuçlar:

Klinik test çalışması kuruluk endişeleri olan 18-45 yaş aralığında 20 sağlıklı kadın denek üzerinde, sabah-akşam olmak üzere günde iki defa uygulanarak yürütülmüştür.

 

2 haftalık düzenli kullanım ile cildin nem oranında %12 oranında artış  ve cilt için faydalı olan S.epidermidis ismindeki mikro organizma popülasyonunda anlamlı oranda artış sağlandığı gözlenmiştir. Sonuç olarak 2 haftalık düzenli kullanım ile kuru cilt endişesi dengelenmektedir. 

1. In vitro (laboratuvar ortamında yapılan) çalışma sonuçları:

TLR-2 reseptörünün (yabancı mikroorganizmaları tanıyan ve bağışıklık sistemine yabancı organizma var sinyalleri gönderen reseptör)  önemli ölçüde aktive ederek etkinliğinin 8 kat arttırıldığı saptanmıştır. 

Dectin-1a reseptörünün (beta-glucanları (mantar ve bazı bakterilerde bulunan glükoz polimerleri) algılayan reseptör) önemli ölçüde aktive ederek etkinliğinin 10 kat arttırıldığı tespit edilmiştir. 

Epidermis nedir?

Derinin en dış tabakasıdır. Epidermal hücreler, özellikle keratin tonofilamentleri içeren keratinositlerden oluşur. Epidermisin en üst tabakası Stratum Corneum olarak adlandırılmaktadır.

Filaggrin nedir?

Cilt bariyerinin fonksiyonları Stratum Corneum olarak adlandırılan epidermisin en üst tabakasının yapısına ve bileşimine bağlıdır. Stratum Corneum tabakası korneosit olarak adlandırılan ölü ancak biokimyasal olarak aktif hücrelerden ve bu hücreleri çevreleyen epidermal lipit matriksinden oluşmaktadır. Korneositlerin iç kısımları filaggrin proteininin demetler haline gelerek oluşturduğu keratin iplikçiklerinden (filament) oluşmaktadır. Stratum Corneumdaki filaggrin proteininin yapısal ve mekanik görevleri vardır. Filaggrin birçok enzimin düzenli olarak çalışmasını sağlayarak cilt bariyerinin fonksiyonlarını düzenler ayrıca ölü cilt hücrelerinin ciltten uzaklaşmasını, yağ sentezini ve enflamasyonu kontrol eder. Filaggrin proteininin fonksiyonlarının azalması ile atopic dermatitis (AD) meydana gelme riski artmaktadır. Ayrıca cilt bariyeri fonksiyonları zayıflayınca zararlı kimyasallar cilt tarafından absorplanırak kontakt dermatitis gibi istenmeyen etkilere neden olabilirler. Bunun dışında zayıf epidermal bariyer cildin su kaybetmesini tetiklemektedir.

Atopic Dermatitis (AD): zayıf cilt bariyeri fonksiyonu ile karakterize edilen enflamatuar tipi bir cilt endişesi.

Nemlendirciden maksimum verim almak için neler yapılmalıdır? Aktif maddelerin cildin derin katmanlarına erişebilmesi için öncelikle cilt yüzeyi günlük ve haftalık olarak uygulanan AHA veya BHA eksfolyan ile ölü doku birikiminden arındırılmalıdır. Cilt yüzeyi ölü dokudan arındığı zaman aktifler cildin daha derin katmanlarına kadar erişebilmektedir böylece cilt nemlendirici ve serumlardaki aktiflerden maksimum fayda sağlamaktadır. 

Müşteri Yorumları (51)
başarılı
Yağlı ciltli biri olarak kullanırken çok memnun kaldım. Kullandığım dönem sivilce oluşumunu engelledi ve cildim daha sağlıklı gözüktü. Her kuruşuna değer Yorumlayan : Eda (26.07.2017 tarihinde gönderildi)
Bende Merak Uyandıran ve Yakından Takip Ettiğim Bir Serinin Ürünü
Equo-Librium serisini henüz hiç kullanmadım. Yüz Temizleme Suyunu sipariş ettim. Onu bekliyorum. Çok merak ediyorum. Eğer ondan memnun kalırsam, belki sonrasında bu ürünü ve bu serinin diğer ürünlerini de satın alabilirim. Benim gibi sorunlu, hassas, karma ve de sorunlu bir cilt yapısına sahip biri için heyecan uyandıran bir seri. Yapılan yorumlar da çok güzel ve de olumlu açıkçası. Umarım daha çok yorum yapılır bu ürünler hakkında. Bizler içinde bilgilendirici oluyor. Yorumlayan : Dilara (16.07.2017 tarihinde gönderildi)
Hafif ve başarılı
Bu ürünü yaklaşık 1 aydır kullanıyorum yazın diğer bütün nemlendiriciler hassas cildime sivilce yapıyordu bu ise hem yatıştırıyor hem de sivilceye sebep olmuyor fakat nem konusunda biraz yetersiz Yorumlayan : Melike (11.07.2017 tarihinde gönderildi)
Nemlendirme yetersiz kaldi.
Cildim yagli olmasina ragmen yetersiz nemlendirme ile karsilastim. Fondöten kullandığımda pürüzlü bir yapı elde ettim. Ama yapısı çok hafif ve guzel kokuyor... Yorumlayan : Merve (7.07.2017 tarihinde gönderildi)
Güzel görünüyor
İçerikler ve yorumlar çok hoşuma gitti umarım bekletilerimi karşılar Yorumlayan : Deniz (27.06.2017 tarihinde gönderildi)
Denemek istiyorum
Yorumları okudukça yağlı cildim için çok iyi olacağını düşünüyorum ve denemek için sabırsızlanıyorum. Yorumlayan : Zülal (18.06.2017 tarihinde gönderildi)
çok beğendim
şimdiye kadar en memnun kaldığım nemlendirici. yüzümü hiç yağlı bırakmadan nemlendiriyor. harika. Yorumlayan : duygu (15.05.2017 tarihinde gönderildi)
Beğendim
Özellikle yazın yağlanan cildim için kullanmayı düşünüyorum. Kış için nemlendirici bir serum ile kullandığımda hiçbir sorun yaşamadım. Hemen emilen cildi ağırlaştırmayan güzel bir ürün... Yorumlayan : filiz (9.05.2017 tarihinde gönderildi)
yağlı ciltler için nefis bir nemlendirici
Bir kutu bitmek üzere. Jel gibi, çok hafif, anında emilen bir nemlendirici. cildim yağlı olduğu için genellikle nemlendiricileri kusardı. bu kremi ise su gibi içiyor resmen. yalnız bu sefer de hızlı emildiği için normalde kullandığımdan daha fazla ürün kullandım sanırım biraz erken tükendi. Elbette yenisi alınacak :) kuru ciltler için nemlendirmesi yetersiz kalabilir. Yorumlayan : hazal (9.05.2017 tarihinde gönderildi)
nemlendirici
ciltte hemen emiliyor yağlandırmıyor ve çok güzel kokuyor.cildim karma ve çok memnnun kaldım Yorumlayan : cyrene (4.05.2017 tarihinde gönderildi)
Çok hafif
Ürün sevgililer günü kutusundan çıkmıştı. Fiyatını görünce çok şaşırdım. Nemlendirme açısından benim cildimde çok performans göstermedi. Yapısı son derece hafif. Çok çabuk emildiği için fazla ürün kullanmama sebep oluyor. Hızlı tükenebilir. Neme çok ihtiyaç duymayan ciltlere tavsiye edilir. Yorumlayan : Müge (19.04.2017 tarihinde gönderildi)
tebrikler
yine cyrene harikası bir nemlendirici çok başarılı Yorumlayan : begüm (15.04.2017 tarihinde gönderildi)
Başarılı nemlendirme
Sevgililer günü kutusunun içinden çıkan ve hem nemlendirmesiyle hem de verdiği kadife hissiyatıyla başarılı bir ürün :) Yorumlayan : Nazlı (13.04.2017 tarihinde gönderildi)
yatıştırdı
sivilceye meyilli cildimi yatıştırdı nem yeterli kadifemsi his bıraktı Yorumlayan : serpil (13.04.2017 tarihinde gönderildi)
Çok beğendim
Cildim hassas ve yağlı olduğu için şu ana kadar eczaneden aldığım nemlendiriciler bile bende sivilce yaptı. Bu yüzden bunu alırken çok kararsız kaldım. Ama iyiki almışım. 1 aydır kullanıyorum. Kesinlikle mükemmel. Cok beğendim. Verilen parayı sonuna kadar hak eden bir nemlendirici. Kolay emilmesi. Ferahlık vermesi ve cildimi yumuşacık yapması her açıdan bayıldım :) Herkese tavsiye ediyorum Yorumlayan : Busra (6.04.2017 tarihinde gönderildi)
Nemi yetersiz
Bu krem gecen ay surpriz paketten cikmisti,gayet karli bir alisveristi fakat bu krem kuru cildime yetersiz gibi geldi.yeterince nemlendirmiyor.sabah aksam kullaniyorum ama arada da takviye baska kremde kullaniyorum.asiri kuru ciltlere uygun degil bence.daha sik indirimler bekliyoruz cyrene. Yorumlayan : Merve (1.04.2017 tarihinde gönderildi)
yumuşacık cilt
yüzüm yağlı bir yapıya sahip ve bu ürün cildimi hiç yağlandırmadan nemlendiriyor.çok memnunum,sürünce yüzümün rahatladığını hissediyorum.cam kavanozu da çok tatlı bence :) Yorumlayan : greenny (9.03.2017 tarihinde gönderildi)
Bebek poposu diye bir şey varmış.
Gündüz nemlendiricim olduğu için, 4-5 gündür geceleri kullanıyorum bu kremi. Şahsen zaten yoğun dokulu kremleri sevdiğimden, bu ürün bana gayet normal geldi; ağır değil, hemen emiliyor, üstelik sabahları bebek poposu kıvamında bir ciltle uyanıyorum. Sürdükten sonra cildim hafif geriliyor ama uzun süreli olmuyor bu his. Bakalım uzun vadede nasıl etkilerde bulunacak. Çok umutluyum. :) Yorumlayan : Gökçe (6.03.2017 tarihinde gönderildi)
Hassas ciltler için ideal
Hassas, kızarık ve kuru cildimde kısa sürede çok olumlu etkileri oldu. yoğun görünmesine rağmen cilt tarafından kolayca emiliyor, nemlendirmesi yeterli düzeyde ve iddia ettiği kadifemsi hissi gerçekten sağladı. Koruma ve onarım gibi etkilerini zamanla gözlemleyeceğimi umuyorum. Yerli bir firmanın bu kadar başarılı ürünler sunması çok güzel ❤️ Yorumlayan : Büşra (2.03.2017 tarihinde gönderildi)
Cildime çok iyi geldi
Kutuyu aldığımdan berli kullanıyorum sabah akşam cildimi o kadar güzel yaptı ki hem nemlendirmesi hem aydınlık vermesi karma cildimde yağlanma da yapmadı herkese tavsiye ederim Yorumlayan : İlkay (28.02.2017 tarihinde gönderildi)

Gösterilen 21 - 40 / Toplam : 51

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapın veya üye olun

q: