Equo-Librium Skin Rescue Moisturiser with Probiotic Technology

Özel Probiyotik teknolojisi ile formüle edilen Cyrene Skin Rescue Moisturiser cilt bariyerini güçlendirerek cildin negatif dış şartlara karşı kendini savunmasına yardımcı olur. Cildin onarım ve yenilenme süreci boyunca cilde destek sağlar. Sağlıklı, neme doygun, ipeksi ve serbest radikal hasarlarına karşı korunan bir cilt sağlar. Esans, petrol türevleri, boyar madde ve paraben içermez.


Uygulama Şekli: Gece ve gündüz cilt bakım rutinine dahil edilebilir. Gündüzleri ardından en az SPF30 olan geniş spektrumlu güneş koruyucu ile cilt zararlı güneş ışınlarından korunmalıdır.


Uyarılar: Sadece dıştan kullanım içindir. Gözler ve mukoza ile temasından kaçınınız. Çocukların erişemeyeceği ve güneş ışığından uzak yerlerde muhafaza ediniz.


Ingredients/İçindekiler: Aqua, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Sodium Polyacrylate, Polysrorbate 20, Niacinamide, Hydrolyzed Yeast Protein, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Panthenol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract


*Bitkisel Gliserin


*50ml

Stok Durumu : Stokta var

Normal Fiyat : 355,00 ₺

Özel Fiyat 250,00 ₺

Detaylar

Özel Probiyotik teknolojisi ile formüle edilen Cyrene Skin Rescue Moisturiser cilt bariyerini güçlendirerek cildin negatif dış şartlara karşı kendini savunmasına yardımcı olur. Cildin onarım ve yenilenme süreci boyunca cilde destek sağlar. Sağlıklı, neme doygun, ipeksi ve serbest radikal hasarlarına karşı korunan bir cilt sağlar.

Esans, petrol türevleri, boyar madde ve paraben içermez.

Hangi cilt tipleri için uygundur? Yağlı, Kuru, Normal, Karma 

 

Hangi cilt endişeleri için uygundur: Hassas, kolay kızaran ve allerjik cilt tipleri, Rosacea, Atopic Dermatitis, Sivilce endişeleri olan ciltler için uygundur. 

 

Nasıl ve ne zaman uygulanmalıdır: Sabah-akşam kullanılmalıdır. Cildin nem ihtiyacına göre gün içerisinde de tekrar uygulanabilir. Gündüzleri ardından geniş spektrumlu güneş koruyucu ile devam edilmesi önerilmektedir. 

 

İçerisinde neler var? 

Hydrolyzed Yeast Protein: Lactobacillus türünden biyofermantasyon ile elde edilen sulu maya çözeltisi.

 

 

Faydaları nelerdir? 

  • Epidermal lipit sentezini tetikleyerek ve hasarlı epidermis bölgelerinin onarılmasını hızlandırarak cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. 
  • Cilt bariyerinin fonksiyonlarını onarır.
  • In vitro çalışmalar ile TLR-2 ve Dectin-1a (ciltte bulunan iki adet yabancı mikrop algılayıcı reseptör) fonksiyonlarının geliştirdiği tespit edilmiştir. 
  • Cilt mikroflorasında yer alan cilt için faydalı bakterilere herhangi bir negatif etki (antibiyotik etki) oluşturmadan cilt bariyerini güçlendirir ve cilt ekosistemini dengeler. 
  • In vivo çalışma ile epidermisteki su kaybını (TEWL: trans epidermal water loss: epidermisin su kaybı) %1 oranında azalttığı tespit edilmiştir.
  • In vivo çalışma ile cildin total lipit seviyesini %50 oranında arttırırken ceramide sentezini %227 düzeyinde arttırdığı görülmüştür. 

 

In vivo çalışmalardan elde edilen klinik sonuçlar:

Klinik test çalışması kuruluk endişeleri olan 18-45 yaş aralığında 20 sağlıklı kadın denek üzerinde, sabah-akşam olmak üzere günde iki defa uygulanarak yürütülmüştür.

 

2 haftalık düzenli kullanım ile cildin nem oranında %12 oranında artış  ve cilt için faydalı olan S.epidermidis ismindeki mikro organizma popülasyonunda anlamlı oranda artış sağlandığı gözlenmiştir. Sonuç olarak 2 haftalık düzenli kullanım ile kuru cilt endişesi dengelenmektedir. 

1. In vitro (laboratuvar ortamında yapılan) çalışma sonuçları:

TLR-2 reseptörünün (yabancı mikroorganizmaları tanıyan ve bağışıklık sistemine yabancı organizma var sinyalleri gönderen reseptör)  önemli ölçüde aktive ederek etkinliğinin 8 kat arttırıldığı saptanmıştır. 

Dectin-1a reseptörünün (beta-glucanları (mantar ve bazı bakterilerde bulunan glükoz polimerleri) algılayan reseptör) önemli ölçüde aktive ederek etkinliğinin 10 kat arttırıldığı tespit edilmiştir. 

Epidermis nedir?

Derinin en dış tabakasıdır. Epidermal hücreler, özellikle keratin tonofilamentleri içeren keratinositlerden oluşur. Epidermisin en üst tabakası Stratum Corneum olarak adlandırılmaktadır.

Filaggrin nedir?

Cilt bariyerinin fonksiyonları Stratum Corneum olarak adlandırılan epidermisin en üst tabakasının yapısına ve bileşimine bağlıdır. Stratum Corneum tabakası korneosit olarak adlandırılan ölü ancak biokimyasal olarak aktif hücrelerden ve bu hücreleri çevreleyen epidermal lipit matriksinden oluşmaktadır. Korneositlerin iç kısımları filaggrin proteininin demetler haline gelerek oluşturduğu keratin iplikçiklerinden (filament) oluşmaktadır. Stratum Corneumdaki filaggrin proteininin yapısal ve mekanik görevleri vardır. Filaggrin birçok enzimin düzenli olarak çalışmasını sağlayarak cilt bariyerinin fonksiyonlarını düzenler ayrıca ölü cilt hücrelerinin ciltten uzaklaşmasını, yağ sentezini ve enflamasyonu kontrol eder. Filaggrin proteininin fonksiyonlarının azalması ile atopic dermatitis (AD) meydana gelme riski artmaktadır. Ayrıca cilt bariyeri fonksiyonları zayıflayınca zararlı kimyasallar cilt tarafından absorplanırak kontakt dermatitis gibi istenmeyen etkilere neden olabilirler. Bunun dışında zayıf epidermal bariyer cildin su kaybetmesini tetiklemektedir.

Atopic Dermatitis (AD): zayıf cilt bariyeri fonksiyonu ile karakterize edilen enflamatuar tipi bir cilt endişesi.

Nemlendirciden maksimum verim almak için neler yapılmalıdır? Aktif maddelerin cildin derin katmanlarına erişebilmesi için öncelikle cilt yüzeyi günlük ve haftalık olarak uygulanan AHA veya BHA eksfolyan ile ölü doku birikiminden arındırılmalıdır. Cilt yüzeyi ölü dokudan arındığı zaman aktifler cildin daha derin katmanlarına kadar erişebilmektedir böylece cilt nemlendirici ve serumlardaki aktiflerden maksimum fayda sağlamaktadır. 

Müşteri Yorumları (55)
Bayıldım
Benim hassas cildime inanılmaz iyi geldi. Şuan bir başka nemlendirici ile kıyas aşamasındayım, düzenli kullanıp tekrar güncelleyeceğim yorumumu. Yorumlayan : Meltem (13.03.2019 tarihinde gönderildi)
ÇOK MEMNUNUM
Merhabalar. Cyrene ürünlerini 1 aydan fazladır kullanıyorum. cildim çok güzelleşti. özellikle bu nemlendirici benim için çok özel bir ürün. krem kullandığımda sivilce çıkardı, terleme yaparak kremi cildim atardı. bir çok krem denedim. hiç biri başarılı değildi. bu nemlendirici asla böyle bişey yapmadı. hiç sivilcem çıkmadı. çok memnunum kendiniz için mutlaka bu ürünü alın. sevgiler. Yorumlayan : BURCU (7.02.2019 tarihinde gönderildi)
Yatıştırıcı
Cildimde ekstra hassasiyet bulunan bir dönemde kullandım ve sonuç kesinlikle daha yatışmış bir cilt. Yorumlayan : Seda (21.01.2019 tarihinde gönderildi)
başarılı
Hem kuru hem de sivilceye yatkın bir cildim var, bu ürünü nemlendirici bir serumla destekleyerek kullanıyorum, hem nemlendirmesi yeterli oluyor hem de sivilce sorunu yaşamıyorum. Yorumlayan : irem (18.01.2019 tarihinde gönderildi)
Cok memnunum ve cok incesiniz
Cyrene urunlerini 1 yıldir kullaniyorum ve oldukca memnunum ,sivilcelenme kapali komedon problemlerim oldukca azaldi ,bununla birlikte bonkörlüklerinden dolayi cyrene ekibine tesekkur ederim ,krem siparişimile birlikte daily peelijg powder dermofoliant c yi hediye etmişler, ve kargolama cok hizli , fiyat performans açısından değer diyorum.yagli ciltlere urunlerini siddetle oneririm Yorumlayan : Selin (20.12.2018 tarihinde gönderildi)
yumuşacık, hafif bir krem
bu kadar hafif bir nemlendirici bulabileceğimi sanmazdım, hiç yağlandırmıyor, çok hafif bir yapısı var, bundan sonra başka bir nemlendirici arayışına girmem. Yorumlayan : GÖRKEM (1.10.2018 tarihinde gönderildi)
Güzel
Ürün içerisinfeki probiyotiklerle beraber gerçekten yüzün dış tabakasını koruyor ve etkili Yorumlayan : Sinem (8.06.2018 tarihinde gönderildi)
Çabuk bitti :)
Kokusu ve kıvamı güzel bir krem. Yine de benim cildim için yeterli olmadı, çünkü cildim oldukça kuru. Cyrene teşekkür ederim. Yorumlayan : Nurcan (21.04.2018 tarihinde gönderildi)
Güzel
Hassas karma cildim var. Nemlendirmesi yağlı his bırakmaması güzel. Sürekli olarak kullanabilirim. Yorumlayan : serap (7.04.2018 tarihinde gönderildi)
Muhteşem
Uzun zamandır kullandığım kremler içinde en iyisi, cildim karma ve alerjik. Kremin emilimi, dokusu muhteşem, yüzde yağlı bi his bırakmıyor, yumuşacık bebek poposu gibi pürüzsüz yaptı cildimi, kesinlikle vazgeçilmezim artık! O kadar çok çektim ki krem konusunda, emeği geçen kim varsa tek tek ellerinden öpesim var :) Yorumlayan : Tuba (11.02.2018 tarihinde gönderildi)
Merak
Ersin bey önermişti fakat nemlendiricim bitmeden yenisine geçemiyorum, yaza doğru alabilirim galiba Yorumlayan : Selma (9.01.2018 tarihinde gönderildi)
Yatıştirici,Onarıcı,Yenileyici ☺mutlaka alin.
Daha kullanalı 1 hafta oldu ama cok iyi cikti suan .
Oncelikle su bazli olmasi harika yagli ciltliyim ve hassas kizaran bi cildim var. Bunu cok iyi dengeledi.☺ kizarikliklarimda azalma gozlemledim cok hizli bir sekilde.cok nemli kadifemsi bir his birakiyor.ve kesinlikle cildi guclendiriyor ve onariyor.sivilceler uzerindeki etkisine cok sasirdim uzun suredir gecmeyen kirmizi sivilve izimi 1 haftada sondurdu rengini acti.☺bayildimmm
Yorumlayan : doğan (8.01.2018 tarihinde gönderildi)
beğendim
karma ciltliler için ideal, çok hafif ve hemen emiliyor Yorumlayan : Hande (1.12.2017 tarihinde gönderildi)
Beğendim
Dün itibariyle bitirdiğim ve bitmesine üzüldüğüm ürün. Ürünü çok sevdim yapısına bayıldım hemen emiliyor. Makyaj altı için daha çok sevdim ürünü. Tek sıkıntısı nemlendirmede kuru ciltli olduğum için tam yeterli olmadı ama yinede ürün denemeye değer. Yorumlayan : Mürşide Zeynep (26.11.2017 tarihinde gönderildi)
Yeterli Değil
Karma ve hassasiyet gösteren bir cilt tipim var. Ürünün nemlendiriciliği cildime yetersiz kaldı. Ayrıca kavanozda olması sebebiyle aktı, çantada taşımaya uygun değil. Nemlendirme özelliği yetersiz olduğu için ürünü bol bol kullanmam gerekti ve belki de ürünün bir kısmı dışarı aktığından çok çabuk tükendi. Tekrar alacağım bir ürün değil malesef. Yorumlayan : Sena (14.11.2017 tarihinde gönderildi)
Karma ciltliler sever
Karma ciltliyim bu serinin diğer ürünleriyle birlikte kullandım, memnundum. Ve kavonoz kremler çok daha bereketli oluyor. Yorumlayan : Tuba (2.11.2017 tarihinde gönderildi)
yatıştırıcı
iyi nemlendirip yatıştırıyor:) büyük boyunu alabilirim Yorumlayan : Merve (29.10.2017 tarihinde gönderildi)
sevgililer günü paketi
sevgililer günü paketinden çıkan bu ürünü kız kardeşimden alarak kullandım.Ürün daha yeni bitti gercekten cok bereketli ve etkili.Cildim çok taze ve kadifemsi gözüküyor.Ayrıca kış aylarına girmeden mutlaka alınması gereken bir ürün.Fiyat biraz fazla gelebilir fakat gercekten çok bereketli fazla fazla beklentinizi karşılayacaktır.Benim gibi alerjik ve hassas bir cildiniz varsa kesinlikle öneririm. Yorumlayan : merve (27.09.2017 tarihinde gönderildi)
Şaşırmadım
Probiyotik mucizesine inanarak aldım ve beni şaşırtmadı... Yorumlayan : Yasemin (11.09.2017 tarihinde gönderildi)
Güzell
Nemlendirmesi güzel, bereketli olacak iyi yayılıyor yüzde. Tek sıkıntısı kokusunun çok iyi sayılmaması bence Yorumlayan : Özlem (2.09.2017 tarihinde gönderildi)

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 55

sayfa başı
Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapın veya üye olun

q: